Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Zaświadczenie o dochodach to dokument opatrzony stosowną pieczęcią i podpisany przez pracodawcę. Nie można go sporządzić samodzielnie, musi pochodzić z miejsca, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Wymagany jest głownie przy podpisywaniu umowy kredytowej ale również podczas kupna produktów na raty czy nawiązaniu współpracy z telefonią komórkową. Jeśli zatem myślimy o tym by w miarę szybko uzyskać potrzebne środki finansowe, musimy rozglądać się za opcją kredytu na oświadczenie bez wymogu dostarczania udokumentowanego dochodu. W większości banków tego rodzaju rozwiązanie nie jest możliwe. Jako instytucje dbające o swój publiczny wizerunek, którym konsumenci powierzają swój dorobek i oszczędności, wymagają od potencjalnych klientów potwierdzenia zdolności kredytowej, np. w postaci stosownych dokumentów i zaświadczeń. Natomiast sektor pozabankowych podchodzi do tej sprawy nieco mniej restrykcyjnie. Choć nie prawdą jest, że firmy pożyczkowe nie weryfikują zdolności kredytowej, to słusznym stwierdzeniem jest, iż mogą zaproponować kredyty bez zaświadczeń o dochodach.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Kobieta w kawiarni rozmawia przy stoliku i notuje
Pożyczki przez internet nie wymagają zaświadczeń o dochodach

Kredyty bez zaświadczeń o dochodach (choć właściwiej jest stosować określenie pożyczki) to zobowiązania finansowe, o które można ubiegać się niemal bez formalności. Dostępne są przez internet. By je uzyskać należy wypełnić wniosek online, w którym powinny znaleźć się osobowe, kontaktowe oraz informacje odnośnie źródła dochodów. Jako że uzupełniamy formularz rejestracyjny samodzielnie nie przedkładając żadnych dodatkowych dokumentów, traktowany jest on jako oświadczenie o dochodach. Stąd oferowane przez sektor pozabankowy produkty to pożyczki na oświadczenie. Niemniej, by zostać klientem danej firmy należy spełnić pewne istotne wymogi:

  • być obywatelem Polski, który mieszka na stałe na terytorium RP; pożyczkobiorcą może być również osoba mająca status rezydenta, lecz winna na stałe przebywać w naszym kraju
  • mieć ukończone, co najmniej, 18 lat; większość chwilówek adresowana jest jednak do osób powyżej 20 roku życia
  • dysponować własnym kontem bankowym; pieniądze nie zostaną przelane na rachunek, którego właścicielem jest osoba inna niż wnioskodawca
  • posiadać aktywny numer telefonu komórkowego
  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych
  • wykazać zdolność do spłaty zaciągniętej chwilówki

Firmy pożyczkowe zwykle nie oferują swych produktów osobom bez jakichkolwiek dochodów, bezrobotnych lub posiadających negatywny wpis do rejestru dłużników.

2 thoughts on “Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

  1. Nie ma możliwości uzyskania kredytu bez zaświadczeń w banku. Zawsze trzeba przynieść umowę i jeszcze wyciągi z rachunku bankowego.

  2. Paweł a co jeśli biorę kredyt z banku w którym mam konto bankowe i na który lecą moje wypłaty? Wtedy chyba mogę liczyć przy jakiś nie wygórowanych kwotach na uproszczoną procedurę i uzyskać kredyt bez zaświadczeń?

Comments are closed.