Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach

Parabanki to instytucje, które prowadzą działalność podobną do banków lecz nie podlegają nadzorowi oraz ustawie Prawo bankowe. Dlatego doszukujemy się w sektorze pozabankowym niebezpieczeństwa zostania oszukanym oraz zbyt drogich produktów finansowych. Tak naprawdę strefa parabankowa powstała z myślą o tych konsumentach, których sytuacja materialna nie pozwala na korzystanie z usług banków. Gdyby nie firmy, które proponują pożyczki, te osoby zostałyby całkowicie wykluczone z rynku depozytowo-kredytowego. Oczywiście koszty obsługi zobowiązań finansowych są to=u dużo wyższe, ale wiąże się to głownie z większym ryzykiem kredytowym, jakie ponoszą parabanki. Ponadto podczas realizacji transakcji pieniężnych firmy pożyczkowe opierają się przede wszystkim na własnym kapitale, a nie na powierzonych im przez klientów środkach, tak jak to się dzieje w bankach. Wyjątkiem są oczywiście instytucje udzielające lokat, depozytów czy proponujące ubezpieczenia.

Kredyt pozabankowy – szybko i bez formalności

Kredyt pozabankowy to produkt finansowy, o który można ubiegać się drogą internetową, często przy niewielkiej liczbie formalności. Popularne chwilówki dostępne są online a uzyskanie potrzebnej kwoty pieniędzy wiąże się z wypełnieniem wniosku o pożyczkę. Jedynym niezbędnym dokumentem w całej operacji jest dowód osobisty. Dlatego określa się te zobowiązania mianem pożyczek bez zaświadczeń a sam formularz rejestracyjny, w którym należy zamieścić informacje o źródle i wysokości zarobków, stanowi oświadczenie o dochodach.

Kalkulator i długopis
Kredyt pozabankowy jest jednym z szybszych sposobów na uzyskanie potrzebnych pieniędzy

Pożyczki przez internet mogą występować w formie chwilówek oraz zobowiązań finansowych ratalnych. Te pierwsze cechują się krótkim terminem spłaty, zwykle sięgającym 30 dni i w większości, adresowane do nowych klientów są objęte promocją 0 %. Zatem osoby po raz pierwszy korzystające z usług danej firmy mogą palikować o pożyczki za darmo, ale promocja ta jest ważna jedynie, gdy zaciągnięty dług zostanie uregulowany w terminie. Jeśli zaś konsumenci potrzebują więcej czasu na zwrot pieniędzy, wybierają pożyczki na raty przez internet. Tutaj mają szansę uzyskać nieco większą sumę, nawet do 25 000 zł a spłatę rozłożyć w wygodnych comiesięcznych ratach.

Kredyt pod zastaw nieruchomości

czarno biały schemat domuJednym z rodzajów kredytów pozabankowych jest kredyt pod zastaw jakiegoś dobra, które stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania finansowego. Jego właściciel uzyskuje w zamian potrzebne pieniądze, a wywiązanie się z umowy kredytowej gwarantuje zwolnienie przedmiotu zabezpieczenia z zastawu. Do najczęstszych tego typu produktów należą kredyty pod zastaw nieruchomości. By w ogóle mieć szansę na skorzystanie z takiej szansy, osoba ubiegająca się o kredyt musi być właścicielem danej nieruchomości, ta zaś nie może być w kredycie lub w innym zastawie. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalną i uczciwą firmą, to zaproponuje nam zobowiązanie finansowe nie przywłaszczając danej nieruchomości i nie żądając od nas wymeldowania. Wówczas pozostaje tylko zapis w księdze wieczystej, który będzie dla instytucji udzielającej kredyt zabezpieczeniem w razie braku zwrotu należności przez klienta. Na podobnej zasadzie funkcjonuje kredyt mieszkaniowy, bowiem hipoteka ustanowiona na prawie własności jest także zabezpieczeniem dla banku udzielającego kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *