Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń o dochodach

Parabanki to instytucje, które prowadzą działalność podobną do banków lecz nie podlegają nadzorowi oraz ustawie Prawo bankowe. Dlatego doszukujemy się w sektorze pozabankowym niebezpieczeństwa zostania oszukanym oraz zbyt drogich produktów finansowych. Tak naprawdę strefa parabankowa powstała z myślą o tych konsumentach, których sytuacja materialna nie pozwala na korzystanie z usług banków. Gdyby nie firmy, które proponują pożyczki, te osoby zostałyby całkowicie wykluczone z rynku depozytowo-kredytowego. Oczywiście koszty obsługi zobowiązań finansowych są to=u dużo wyższe, ale wiąże się to głownie z większym ryzykiem kredytowym, jakie ponoszą parabanki. Ponadto podczas realizacji transakcji pieniężnych firmy pożyczkowe opierają się przede wszystkim na własnym kapitale, a nie na powierzonych im przez klientów środkach, tak jak to się dzieje w bankach. Wyjątkiem są oczywiście instytucje udzielające lokat, depozytów czy proponujące ubezpieczenia.

Kredyt pozabankowy – szybko i bez formalności

Kredyt pozabankowy to produkt finansowy, o który można ubiegać się drogą internetową, często przy niewielkiej liczbie formalności. Popularne chwilówki dostępne są online a uzyskanie potrzebnej kwoty pieniędzy wiąże się z wypełnieniem wniosku o pożyczkę. Jedynym niezbędnym dokumentem w całej operacji jest dowód osobisty. Dlatego określa się te zobowiązania mianem pożyczek bez zaświadczeń a sam formularz rejestracyjny, w którym należy zamieścić informacje o źródle i wysokości zarobków, stanowi oświadczenie o dochodach.

Kalkulator i długopis
Kredyt pozabankowy jest jednym z szybszych sposobów na uzyskanie potrzebnych pieniędzy

Pożyczki przez internet mogą występować w formie chwilówek oraz zobowiązań finansowych ratalnych. Te pierwsze cechują się krótkim terminem spłaty, zwykle sięgającym 30 dni i w większości, adresowane do nowych klientów są objęte promocją 0 %. Zatem osoby po raz pierwszy korzystające z usług danej firmy mogą palikować o pożyczki za darmo, ale promocja ta jest ważna jedynie, gdy zaciągnięty dług zostanie uregulowany w terminie. Jeśli zaś konsumenci potrzebują więcej czasu na zwrot pieniędzy, wybierają pożyczki na raty przez internet. Tutaj mają szansę uzyskać nieco większą sumę, nawet do 25 000 zł a spłatę rozłożyć w wygodnych comiesięcznych ratach.

Kredyt pod zastaw nieruchomości

czarno biały schemat domuJednym z rodzajów kredytów pozabankowych jest kredyt pod zastaw jakiegoś dobra, które stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania finansowego. Jego właściciel uzyskuje w zamian potrzebne pieniądze, a wywiązanie się z umowy kredytowej gwarantuje zwolnienie przedmiotu zabezpieczenia z zastawu. Do najczęstszych tego typu produktów należą kredyty pod zastaw nieruchomości. By w ogóle mieć szansę na skorzystanie z takiej szansy, osoba ubiegająca się o kredyt musi być właścicielem danej nieruchomości, ta zaś nie może być w kredycie lub w innym zastawie. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalną i uczciwą firmą, to zaproponuje nam zobowiązanie finansowe nie przywłaszczając danej nieruchomości i nie żądając od nas wymeldowania. Wówczas pozostaje tylko zapis w księdze wieczystej, który będzie dla instytucji udzielającej kredyt zabezpieczeniem w razie braku zwrotu należności przez klienta. Na podobnej zasadzie funkcjonuje kredyt mieszkaniowy, bowiem hipoteka ustanowiona na prawie własności jest także zabezpieczeniem dla banku udzielającego kredyt.