Kredyty samochodowe przez internet

Spełnienie marzeń każdego faceta: kupujemy pierwszy samochód

Chyba nie ma na świecie mężczyzny, który nie marzyłby o swoim własnym samochodzie. Oczywiście są pewne priorytety, piękna kobieta, dziecko itd., ale samochód… Kupno pierwszego samochodu jest trudne, nawet jeśli będzie to dwudziestoletni Golf. Podstawową sprawą jest tutaj kwestia zdobycia gotówki na wymarzony cel. Przyjrzyjmy się temu, jakie mamy opcje.

Finansowanie pojazdu

Gotówka

zwitek dolarówCzyli opcja najprostsza, ale jednocześnie najtrudniejsza. Nie oszukujmy się, nie da się kupić auta za tysiąc złotych, nawet jeśli będzie to wspomniany wyżej, stary Golf. Pamiętajmy bowiem, że oprócz pieniędzy na zakup samego auta, będą nam jeszcze potrzebne środki między innymi na jego zarejestrowanie czy opłacenie obowiązkowych ubezpieczeń. Jeśli więc nie mamy bogatego wujka z Ameryki, nie otrzymaliśmy spadku ani, nie mamy oszczędności, skupmy się na innych możliwościach sfinansowania pojazdu.

Leasing

Rozwiązanie niezwykle atrakcyjne, ale posiadające jeden zasadniczy minus: dostępne jest tylko i wyłącznie dla firm. Oznacza to jedno, jeśli nie jesteśmy przedsiębiorcami, jest dla nas nieosiągalne. Teoretycznie istnieje pojęcie leasingu konsumenckiego, czyli takiego, który dostępny jest w sektorze prywatnym, ale jest to bardzo mało znany produkt w naszym kraju i możemy w zasadzie uznać, że nie istnieje.
Jeśli jednak posiadamy własną firmę naprawdę nie ma się nad czym zastanawiać. Może tylko nad formą leasingu, dostępne są bowiem dwa rodzaje, finansowy oraz operacyjny (zwany także usługowym). Różnią się one tym, czy po spłacie całego zobowiązania (czyli wszystkich rat leasingowych) będziemy chcieli przedmiot leasingu wykupić, czy też nie.

Kredyt

o i trzecia możliwość, najczęściej stosowana, czyli pożyczenie pieniędzy,w zobowiązaniu znanym powszechnie jako kredyt. Warto tu jednak wyróżnić dwa typy kredytu:

a) Kredyt konsumencki
b) Kredyt samochodowy

Jaka jest różnica? Kredyt konsumencki to najbardziej znany rodzaj kredytu, który można zaciągnąć w każdym banku. Nie musimy tu określać celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki. Inaczej jest w przypadku kredytu samochodowego. Tu pieniążki dostajemy dokładnie na auto (musimy wszystko potwierdzić i udokumentować). W zamian jednak otrzymujemy korzystniejsze warunki finansowe, a i samo otrzymanie kredytu jest trochę łatwiejsze.