Najtańsze kredyty pozabankowe

Czarno białe zdjęcie kobiety
Sektor pozabankowy coraz częściej proponuje tanie kredyty, konkurencyjne dla banków

Sektor pozabankowy kojarzy się przede wszystkim z wygórowanymi cenami z produkty finansowe. Konsumenci skarżą się, że koszty obsługi pożyczek prze internet przerastają ich możliwości. Jednak zanim wygłosimy negatywną opinię na temat danej instytucji pożyczkowe warto uświadomić sobie trzy rzeczy. Po pierwsze firmy pożyczkowe świadczą swoje usługi w oparciu o kapitał własny. Nie oferują lokat czy kont oszczędnościowych w związku z tym nie czerpią pieniędzy do realizacji transakcji finansowych. Ponadto ponoszą znacznie większe ryzyko kredytowe niż banki bowiem nie przeprowadzają tak dogłębnej oceny zdolności kredytowej. Po trzecie udzielają pożyczek bez zaświadczeń, zatem uproszczają procedurę ubiegania się o potrzebną gotówkę do minimum. Klienci nie muszą udać się do oddziału, prezentować dodatkowych dokumentów czy oczekiwać kilka dni na decyzję w sprawie pożyczki. Wszelkie formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu. To wszystko sprawia, że sektor pozabankowy w istocie świadczy droższe usługi niż znane banki komercyjne w Polsce.

Najtańsze kredyty pozabankowe

Jeśli założymy, że kredyt pozabankowy to w istocie pożyczka na raty, to należy wymienić trzy instytucje, które mogą nam zaproponować najtańsze usługi. Są to Provident, Hapi pożyczki oraz Wonga. Jednak tutaj od razu należy dodać, że korzystne warunki kredytowania nie dotyczą wszystkich pożyczek. Provident świadczy tanie kredyty pozabankowe ale tylko na okres 48 miesięcy. Hapi pożyczki z kolei mogą zaproponować nisko oprocentowaną pożyczkę ale adresowaną jedynie do nowych klientów. W przypadku Wonga zaś, niski koszt obsługi wynika z niskiej prowizji, która może ulegać zmianie w zależności od zdolności kredytowej klienta.

Pożyczki na raty – porównanie

logo providentProvident świadczy kredyty pozabankowe w kwotach od 300 do 20 000 zł na 3-48 miesięcy. Najlepsze warunki kredytowania dotyczą pożyczek na 4 lata, gdyż RRSO wynosi wówczas jedynie 9,87%, jest zatem porównywalne do kosztów kredytów gotówkowych w bankach. Ponadto nowi klienci mają sposobność ubiegać się o darmową chwilówkę do 1 500 zł na 4 miesiące.

logo hapi pożyczkiHapi pożyczki wprawdzie udzielają pożyczek na raty z atrakcyjnym RRSO wynoszącym 9,72% lecz są to zobowiązania finansowe adresowane do nowych klientów. Niemniej mogą oni aplikować o kwotę w wysokości do 25 000 zł na 3-48 miesięcy. Proces aplikacji odbywa się drogą internatową i nie wymaga formalności. O pożyczki mogą wnioskować osoby pełnoletnie.

logo wongaGłównym produktem Wonga jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń o dochodach sięgająca 20 000 zł z najdłuższym okresem kredytowania do 60 miesięcy. RRSO takiego kredytu pozabankowego wynosi 18,24%. Dodatkowo firma przygotowała promocję dla nowych klientów i oferuje pożyczkę do 1 500 zł za jedyne 10 zł nawet do 61 dni.