Czym są i jak działają promocje bankowe?

Banki używają różnych sposobów, by zdobyć nowych klientów. Jesteśmy bombardowani przez nich promocjami bankowymi polegającymi na wykonaniu prostych czynności, które pozwalają zwiększyć nasze saldo. Na pierwszy rzut oka wydaje się to proste, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy jest to ryzykowne pod względem finansowym? By odpowiedzieć sobie na te i podobne pytania, warto przyjrzeć się bliżej promocjom bankowym i sprawdzić na czym one polegają.

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe mają za zadanie przyciągnąć potencjalnych klientów, dając im możliwość łatwego zarobku. By cieszyć się z dodatkowych pieniędzy należy spełnić warunki promocji opisane w regulaminie. Banki rywalizują ze sobą w wymyślaniu coraz to nowszych promocji, by zwiększyć popyt na swoje produkty. By być lepszym od konkurencji, niezbędna jest odpowiednia analiza rynku opierająca się na trafieniu w zapotrzebowanie konsumentów. Istnieją różne rodzaje promocji. Oto kilka z nich.

bilony

Co można wygrać dzięki promocjom bankowym i na czym one polegają?

  • Nagrody pieniężne to najczęściej oferowana przez banki promocja. Polega ona na założeniu konta i wykonaniu kilku prostych czynności. Warunki promocji zazwyczaj polegają na zrobieniu kilku płatności bezgotówkowych, bezgotówkowym wydaniu określonej w umowie kwoty pieniędzy lub dokonaniu przelewu. Takie oferty pojawiają się zazwyczaj w ściśle wyznaczonych przedziałach czasowych.
  • Banki często współpracują z różnymi sieciami sklepów spożywczych, drogeriami, aptekami lub butikami. Jest to dobra opcja dla osób, które lubią spędzać godziny na zakupach w galeriach handlowych, ponieważ pozwala to zaoszczędzić dużo pieniędzy. Warunki uzyskania wyżej wymienionych nagród są podobne jak w przypadku premii pieniężnych.
  • Mogą one dotyczyć zwrotu pewnej kwoty pieniężnej za rachunki, które każdy z nas musi płacić cały rok. Często wystarczy wysłać do banku dokument potwierdzający dokonywanie płatności. Innym przykładem jest zwrócenie pewnej kwoty pieniędzy za kupno konkretnego towaru np. IPhone’a.
  • Dla stałych klientów banku istnieje możliwość zgarnięcia premii za polecenie komuś konta. Wystarczy, że potencjalny nowy klient założy konto z kodu polecenia osoby polecającej i spełni odpowiednie warunki. Taki sposób zarabiania pieniędzy jest podstawą stworzenia sieci afilacyjnej polegającej na zgarnianiu prowizji za rekomendowanie danego banku.

Jakie błędy są najczęściej popełniane?

Mimo tego, że warunki promocji bankowych często wydają się proste i przejrzyste, wiele osób popełnia błędy podczas korzystania z nich. Wynikają one z pośpiechu, przez który zdarza się nie przeczytać dokładnie warunków uzyskania premii. Należy pamiętać, że wszystkie czynności należy wykonać w odpowiednich przedziałach czasowych. Dlatego tak ważna jest samoorganizacja, którą można usprawnić poprzez zapisywanie dat w kalendarzu lub na smartfonie.

na plaży

Często warunki umowy mogą być zagmatwane i naszpikowane fachową terminologią, która może wpędzić niejedną osobę w zakłopotanie. Dlatego przed złożeniem podpisu, powinno wyjaśnić się wszelkie wątpliwości, by mieć pewność, że aktualny stan majątkowy daje możliwość wykonania wszystkich warunków promocji. W przeciwnym razie, podpisanie się pod taką umową może generować poważne problemy finansowe.