Rankingi firm pożyczkowych

Kilka słów o rankingach na rynku finansowym

Wybór firmy pożyczkowej, to chyba największa bolączka ludzi, którzy borykają się z problemami finansowymi. Nikt nie szuka dobrej pożyczki, tylko dobrej firmy, a to podstawowy błąd, często bowiem bywa tak, że warunki pożyczki możemy negocjować, albo że dana firma oferuje kilka wariantów pożyczek. Przyjrzyjmy się jednak całej sprawie po kolei.

Co decyduje o tym, czy pożyczka jest dobra?

Na co w głównej mierze zwraca się uwagę? To chyba oczywiste, patrzymy na oprocentowanie. Większość ludzi ma niestety błędne przekonanie, że to jedyny czynnik, na który warto zwracać uwagę. Prawda jest jednak zupełnie inna. Poniżej przedstawiam kilka ważnych aspektów, których nie tylko nie można pominąć, ale wręcz należy szczegółowo przeanalizować, żeby w efekcie związać się umową o dobrą pożyczkę:

  • oprocentowanie
  • RRSO
  • okres kredytowania
  • koszty dodatkowe jak np. ubezpieczenie

Na co zwrócić uwagę?

Wykresy na laptopie
Ranking ofert pożyczek online

RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to parametr, który obowiązkowo musi znaleźć się na każdej umowie, dzięki niemu najłatwiej porównać dwa kredyty, w parametrze tym bowiem znajdują się absolutnie wszystkie opłaty. Okres kredytowania to czas na spłatę zobowiązania. Warto również sprawdzić, czy pożyczkodawca przewidział jakieś dodatkowe opłaty za szybszą spłatę zaciągniętego zobowiązania pożyczkowego. Tu również warto dokładnie sprawdzić, którego dnia miesiąca na konto pożyczkodawcy powinna spłynąć rata. W wielu przypadkach bowiem, za nawet niewielkie opóźnienie, płaci się niemałe kary.

Rankingi pożyczkowe- czyli jak najłatwiej dokonać analizy

Wszystkie wymienione wyżej elementy najłatwiej będzie porównać za pomocą specjalistycznych rankingów, których mnóstwo można znaleźć w sieci internetowej. Założenia są bardzo proste. Nieskomplikowana tabelka, w której odnotowano najważniejsze informacje o firmach pożyczkowych i oferowanych przez nich produktach. Analiza takiego rankingu pozwoli na łatwe wybranie najkorzystniejszej dla siebie pożyczki. Na co zwracać uwagę przy wyborze? Najważniejszym kryterium jest chyba aktualność. Oprocentowanie pożyczek zmienia się bardzo często, duża konkurencja na rynku pożyczkodawców sprawia, że firmy prześcigają się w ofertach i co rusz oferują coś nowego. Warto więc znaleźć sobie taki ranking, który będzie prezentował najświeższe dane. Dobrze jest też od czasu do czasu porównywać je z danymi, z oficjalnych stron pożyczkodawców żeby mieć pewność, że pracujemy na najbardziej aktualnych, bieżących informacjach.